DZIAŁALNOŚĆ INSTYTUTU RYNKU PRACY : PUBLIKACJE

"POSTAWY i ZACHOWANIA UCZESTNIKÓW LOKALNEGO RYNKU PRACY"

“Recenzowane opracowanie zasługuje na pozytywną ocenę, ponieważ autorzy podjęli w nim bardzo ważny i aktualny problem. W opracowaniu przedstawiono wyniki drugiej edycji badań lokalnych rynków pracy i bardzo wnikliwie przeanalizowano opinie trzech grup podmiotów tego rynkku w woj. Lubelskim: pracodawców, pracowników oraz młodzieży uczącej się w szkołach średnich i wyższych, która w najbliższym czasie znajdzie się na tym rynku...”

Dr Teresa H. Bednarczyk
Instytut Ekonomii Wydziału Ekonomicznego
UMCS w Lublinie

“W moim przekonaniu recenzowany raport z badań ma nie tylko znaczenie źródłowe jako materiał do badań szczegółowych opracowań aspektowych problematyki rynku pracy, lecz przede wszystkim jego wartość polega na potencjalnym wykorzystaniu jako przesłanek dla opracowania:

• programów polityki zatrudnienia młodzieży
  • kształtowania tzw. Otoczenia lokalnego i regionalnego biznesu bardziej sprzyjającego rozwojowi gmin i powiatów województwa lubelskiego
  • utrwalania transferu młodzieży ze szkoły na rynek pracy
  • zapobieganie masowym wyjazdom młodzieży za granicę w poszukiwaniu pracy
  • oferowania młodzieży szkół ponadgimnazjalnych bardziej efektywnego doradztwa zawodowego
  • kształcenie przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych”

Prof. Dr hab. Adam Biela
Instytut Psychologii.