"CZAS NA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ"

ROZLICZENIE DOTACJI
Aby rozliczyć otrzymaną dotację należy złożyć w biurze projektu następujące dokumenty:

1. Zestawienie dokumentów potwierdzających poniesione wydatki (do pobrania)
2. Zestawienie towarów/usług z opisem parametrów technicznych (do pobrania)
3. Oświadczenie o dokonaniu zakupów zgodnie z harmonogramem rzeczowo – finansowym (do pobrania)

Informacja o przesunięciach w wydatkowaniu dotacji.
Przypominamy o konieczności informowania o przesunięciach w budżecie nie przekraczających 5% zaplanowanych wartości wydatków w harmonogramie rzeczowo-finansowym. Informację należy przesłać pisemnie, można skorzystać ze wzoru: Informacja o przesunięciach – wzór (do pobrania MS Word : doc , docx)
Do pisma należy obowiązkowo dołączyć zaktualizowany harmonogram rzeczowo - finansowy.

Wsparcie pomostowe przyznane
Publikujemy listę rankingową wniosków o przyznanie wsparcia pomostowego ocenionych podczas posiedzenia Komisji Oceny Wniosków w dniu 19.10.2011r. W najbliższych dniach otrzymają Państwo pisemną informację o wynikach oceny merytorycznej.
LISTA RANKINGOWA DO POBRANIA /PDF/

20 nowych firm
W ramach projektu „Czas na przedsiębiorczość” przyznano 20 dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
WIĘCEJ INFORMACJI

Najczęściej zadawane pytania
Publikujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane ze składaniem wniosków o przyznanie wsparcia pomostowego. (dokument do pobrania)
Przypominamy iż wniosku przyjmujemy dnia 26.09.2011r. w godz. 10:00-16:00

Informujemy, iż wnioski o przyznanie podstawowego wsparcia pomostowego można składać w terminie: 26.09.2011r. Wnioski należy składać zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie przyznawania środków finansowych. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy przesyłać mailowo na adres przedsiebiorczosc@eds-fundacja.pl

Publikujemy listę rankingową wniosków
o przyznanie wsparcia finansowego ponownie ocenionych w ramach procedury odwoławczej podczas II posiedzenia Komisji Oceny Wniosków. W najbliższych dniach otrzymają Państwo pisemną informację o wynikach oceny merytorycznej. Powtórna ocena jest oceną wiążącą i ostateczną, od której nie przysługuje odwołanie.
LISTA RANKINGOWA /PDF

II Posiedzenie Komisji Oceny Wniosków
Informujemy, iż wnioski o ponowne rozpatrzenie wniosków o przyznanie wsparcia finansowego zostały przekazane na najbliższe posiedzenie Komisji Oceny Wniosków, które odbędzie się w dniu 05.09.2011r. Wyniki pracy Komisji zostaną opublikowane 06.09.2011r. na stronie internetowej.

Wyniki oceny merytorycznej
Poniżej publikujemy wyniki oceny merytorycznej wniosków o przyznanie wsparcia finansowego złożonych do projektu "Czas na przedsiębiorczość". W najbliższym czasie otrzymają Państwo pocztą pisemną informację o wynikach oceny merytorycznej. Zgodnie z regulaminem przyznawania środków finansowych osoby, które nie otrzymały rekomendacji do otrzymania dotacji, mają możliwość złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie wniosku o przyznanie środków finansowych wraz z przedstawieniem dodatkowych wyjaśnień lub informacji w terminie nie później niż 5 dni roboczych od dnia otrzymania wyników oceny.
Lista rankingowa do pobrania

Informacja:
Informujemy, iż Komisja Oceny Wniosków odbędzie się w dniach 5-9.08.2011r. Po zakończeniu będziemy Państwa informować o wynikach.

Publikujemy odpowiedzi
na najczęściej pojawiające się pytania odnośnie składania wniosków o przyznanie środków finansowych
WIĘCEJ INFORMACJI

Informujemy, że zakończyliśmy ocenę merytoryczną formularzy zgłoszeniowych.

aArchiwum nowości

Projekt „Czas na przedsiębiorczość” realizowany jest w ramach PO KL (Działanie 6.2. Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia) na podstawie umowy podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Lublinie.
Biuro projektu znajduje się  w Lublinie.

Projekt skierowany jest do osób fizycznych, zamieszkujących na terenie województwa lubelskiego zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej.
W szczególności zapraszamy:
- kobiety (53 osoby)
- osoby do 24 roku życia (38 osób)
- osoby zamieszkałe na terenach wiejskich (23 osoby)
W projekcie NIE MOGĄ wziąć udziału osoby posiadające zarejestrowaną działalność gospodarczą w okresie 12 m-cy przed przystąpieniem do projektu.

Celem projektu jest rozwój i podniesienie poziomu przedsiębiorczości z terenu 75 osób z woj. lubelskiego poprzez wspieranie rozwiązań i inicjatyw sprzyjających tworzeniu nowych miejsc pracy.

Udział we wszystkich zajęciach
jest bezpłatny!

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Projekt „Czas na przedsiębiorczość”