AKTYWIZACJA, SPECJALIZACJA, PRAKTYKA - PROMOCJA ZATRUDNIENIA KOBIET
KALENDARZ PROJEKTU

GRUDZIEŃ 2006
Publikujemy regulamin uczestnictwa w projekcie

REGULAMIN UCZESTNICTWA w PROJEKCIE
„Aktywizacja, Specjalizacja, Praktyka – promocja zatrudnienia kobiet”

I. Informacje ogólne

1. Projekt „Aktywizacja, Specjalizacja, Praktyka – promocja zatrudnienia kobiet” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwoju Zasobów Ludzkich, działanie 1.6 Integracja i reintegracja zawodowa kobiet, realizowany jest przez Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw z siedzibą w Lublinie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Rozwoju Przedsiębiorczości z siedzibą w Lublinie.

2. Projekt realizowany jest w okresie od 01.11.2006 r. do 28.02.2008 r. na terenie województwa Lubelskiego w powiatach: krasnostawskim, kraśnickim, lubelskim, świdnickim, grodzkim lubelskim (miasto Lublin.).

3. Projekt zakłada uczestnictwo 90 kobiet – Beneficjentek Ostatecznych. W ramach projektu zostanie udzielone im wsparcie prowadzące do podniesienia statusu zawodowego i zwiększenia szans na zatrudnienie.

4. Udział w projekcie jest bezpłatny.

5. W ramach projektu realizowane jest:

• Doradztwo zawodowe dla wszystkich Beneficjentek Ostatecznych w wymiarze 8 godzin doradztwa indywidualnego,
  • Szkolenie z zakresu aktywizacji zawodowej i kreowania własnego wizerunku w wymiarze 40 godz.,
  • Szkolenia zawodowe w wymiarze 120 godz. zgodne z indywidualnym planem zawodowym Beneficjentek Ostatecznych powstałym w wyniku udziału w indywidualnych zajęciach w ramach doradztwa zawodowego.
  • Przygotowanie zawodowe lub staż zawodowy u pracodawcy.

6. Niniejszy regulamin określa:

• Warunki uczestnictwa w projekcie
  • Rekrutację
  • Uczestnictwo w projekcie

II. Warunki uczestnictwa w projekcie

1. W projekcie jako Beneficjentki Ostateczne mogą uczestniczyć bezrobotne kobiety zarejestrowane w urzędzie pracy, bez prawa do zasiłku dla bezrobotnych, z wykształceniem co najmniej zawodowym, zamieszkałe na obszarze powiatów objętych projektem.

III. Rekrutacja

1. Kandydatki do udziału w projekcie składają następujące formularze: Kwestionariusz Zgłoszeniowy, Deklaracja uczestnictwa w projekcie, Oświadczenie..

2. Formularze rekrutacyjne są dostępne w:

• w biurze projektu w Lublinie przy ulicy 3-go Maja 18/4a w godzinach od 9-17
  • oraz u doradców zawodowych w urzędach pracy objętych projektem
  • oraz na stronie internetowej www.eds-fundacja.pl/kobiety

3. Rekrutacja będzie prowadzona w sposób ciągły, aż do zgłoszenia się planowanej liczby Beneficjentek Ostatecznych.

4. Terminy rekrutacji: miasto Lublin do 12.01, powiat lubelski do 19.01, powiat kraśnicki do 26.01, powiat świdnicki i krasnostawski do 02.02. 2007 r.

5. W przypadku znacznej liczby zgłoszeń o terminie zakończenia rekrutacji w powiatach decyduje Koordynator projektu.

6. O wynikach rekrutacji kandydatki zostaną powiadomione telefonicznie oraz listownie.

IV. Uczestnictwo w działaniach projektu

1. Każda Beneficjentka Ostateczna zakwalifikowana do udziału w projekcie zobowiązana jest do udziału we wszystkich zajęciach. Absencja na zajęciach z ważnych powodów nie może przekroczyć 20% czasu trwania zajęć.

2. W przypadku przedłużającej się absencji następuje skreślenie z listu uczestniczek projektu. O fakcie takim uczestniczka zostaje pisemnie powiadomiona.

3. Rezygnacja z udziału w projekcie w trakcie trwania jego poszczególnych części, uzasadniona może być jedynie ważnymi powodami osobistymi lub faktem podjęcia pracy, potwierdzonym odpowiednim oświadczeniem .

4. Realizatorzy projektu wymagają od Beneficjentek Ostatecznych: udziału w zajęciach i spotkaniach w wyznaczonych terminach, czynnego uczestnictwa w szkoleniach, aktywnej postawy w zakresie kontaktów z pracodawcami.

5. Beneficjentki Ostateczne mają obowiązek wypełnienia ankiet ewaluacyjnych.

6. Doradztwo i szkolenia są bezpłatne, uczestniczki spoza Lublina otrzymują zwrot kosztów dojazdów na doradztwo i szkolenia na zasadach rozliczania projektów dofinansowanych ze środków EFS.

7. Zwrot kosztów dojazdu nie dotyczy realizacji przygotowania zawodowego lub stażu zawodowego u pracodawcy.

8. Ukończenie zajęć potwierdzone zostanie stosownym zaświadczeniem.

V. Postanowienia końcowe

1. Realizatorzy projektu zastrzegają sobie możliwość zmiany Regulaminu w trakcie trwania projektu.

2. Regulamin wchodzi w życie z dniem podpisania

Lublin, 20 listopad 2006

/-/

Tomasz Różniak