"CZAS NA AKTYWNOŚĆ"
REKRUTACJA DO PROJEKTU

I Czas trwania rekrutacji

Rekrutacja do projektu „Czas na aktywność” odbywać się będzie w dwóch edycjach, po zakończeniu których zrekrutowanych zostanie każdorazowo 30 osób* .

Rekrutacja do I edycji trwa od 01.09.2011r. do 31.12.2011r.
Rekrutacja do II edycji trwa od lipca 2012r. do września 2012r.

II Kto może wziąć udział w projekcie

Projekt adresowany jest do 60 osób (40K i 20M):

• niepełnosprawnych.
  • zagrożonych wykluczeniem społecznym (w tym klientów pomocy społecznej).
  • w wieku aktywności zawodowej, tj. 15 – 64 lat.
  • zamieszkujących na terenie województwa podlaskiego (wg. Kodeksu Cywilnego).
  • niezatrudnionych, tj. bezrobotnych (zarejestrowanych w Urzędzie Pracy) lub nieaktywnych zawodowo; niezatrudnionych na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania oraz spółdzielczej umowy o pracę, a także na podstawie umów prawa cywilnego.
  • nieprowadzących działalności gospodarczej
  • zdolnych i gotowych do podjęcia zatrudnienia.
  • nie będących uczniami/uczennicami lub słuchaczami/czkami szkół dziennych, studentami/kami studiów dziennych
  • n ie będących rolnikiem lub domownikiem rolnika ubezpieczonego w KRUS z wyjątkiem rolnika/domownika posiadającego status osoby bezrobotnej (weryfikacja na podstawie zaświadczenia z Urzędu Pracy) i/lub korzystającego z pomocy społecznej (weryfikacja na podstawie zaświadczenia o korzystaniu z pomocy społecznej).

III Procedura rekrutacji

1. ZGŁOSZENIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE.

1. Zapoznanie się z Regulaminem Uczestnictwa w projekcie „Czas na aktywność” potwierdzone podpisem w Formularzu Zgłoszeniowym

2. Dostarczenie do Biura Projektu „Czas na aktywność” Formularza Zgłoszeniowego* wraz z:

• Oświadczeniem spełniania kryteriów kwalifikowalności do projektu.
    • Oświadczeniem o wyrażaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

*Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej:
      www.irp-fundacja.pl/czasnaaktywnosc lub w Biurze Projektu

3. Złożenie wymaganych dokumentów:
    • Kopia dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego datę urodzenia oraz zameldowanie lub zamieszkanie na terenie woj. podlaskiego.
    • Aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenia lekarza orzecznika ZUS
    • Zaświadczenie o zarejestrowaniu w urzędzie pracy (jeśli dotyczy).
    • Zaświadczenie o korzystaniu z pomocy społecznej (jeśli dotyczy).

Dokumenty można składać:

• osobiście w Biurze Projektu, przy ul. Warszawskiej 52 lok. 25 w Białymstoku,
    od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00-16.00, lub
  • faxem na numer (85) 87 56 146 lub
  • e-mailem na adres: bialystok@irp-fundacja.pl

d. rozmowa rekrutacyjna w Biurze projektu

2.DECYZJA REKRUTACYJNA

Każda osoba chętna do udziału w projekcie zostanie telefonicznie poinformowana o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu się do projektu (bądź o wpisie na Listę Rezerwową).
Osoby zakwalifikowane otrzymają informację dotyczącą harmonogramu działań.
Kwalifikacja Uczestników/czek dokonywana będzie przez Komisję Rekrutacyjną złożoną z Koordynatora projektu oraz Specjalisty ds. organizacji.

3. LISTA REZERWOWA

W przypadku, gdy na koniec I etapu rekrutacji liczba osób chętnych, spełniających kryteria projektu przewyższy liczbę 30 osób, utworzone zostaną Listy rezerwowe.

Listy rezerwowe tworzone będą wg. liczby punktów uzyskanych za spełnienie kryteriów rekrutacyjnych, wg. płci oraz wg. kolejności zgłoszeń (data na Formularzu Zgłoszeniowym).

Osoby z List rezerwowych będą włączone do uczestnictwa w projekcie w przypadku rezygnacji lub niespełnienia warunków przez osoby wcześniej zakwalifikowane (przed rozpoczęciem szkolenia zawodowego/ w początkowej fazie działań projektowych).

1. Regulamin uczestnictwa w projekcie :MS Word .doc , MS Word .docx , PDF

2. Formularz zgłoszeniowy do projektu : MS Word .doc , MS Word .docx , PDF

Projekt „Czas na aktywność”
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego