ZMIANA ROLI
SZKOLENIA ZAWODOWE DLA OSÓB ODCHODZĄCYCH Z ROLNICTWA

Szanowni Państwo,

Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw serdecznie zaprasza na konferencję podsumowującą projekt: „Zmiana roli-szkolenia zawodowe dla osób odchodzących z rolnictwa”, która odbędzie się w dniu 21 czerwca 2011r. w godz. 10.00 – 13.00 w Pałacu Czartoryskich w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Lublinie, Plac Litewski 2.

Celem konferencji jest podsumowanie działań w projekcie, prezentacja jego założeń i osiągniętych rezultatów.

Konferencja ma służyć przede wszystkim wymianie doświadczeń i promocji dobrych praktyk w  zakresie wspierania procesu przekwalifikowania mieszkańców obszarów wiejskich i podejmowania przez nich pozarolniczej aktywności zawodowej.

W programie konferencji przewidziano m. in. wystąpienia przedstawicieli pracodawców
i przedsiębiorców, którzy mówić będą o możliwościach podjęcia zatrudnienia w zawodach, które
w projekcie zdobyli uczestnicy projektu oraz o sytuacji na lokalnym rynku pracy. Głos podczas spotkania zabiorą również osoby zajmujące się wspieraniem przedsiębiorczości na obszarach wiejskich oraz rozwojem ekonomii społecznej.

W programie przewidziano prezentację  projektów szkoleniowych dla rolników i domowników, realizowanych aktualnie w województwie lubelskim. W ramach tego modułu chcemy stworzyć zainteresowanym uczestnikom możliwość uzyskania bezpośredniej informacji na temat wybranych szkoleń lub kursów.

Mamy nadzieję, że spotkanie będzie okazją do podsumowań, wymiany doświadczeń i refleksji. Szczegółowy program konferencji  oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się w załączniku.

W razie jakichkolwiek pytań – prosimy o kontakt: Aneta Mojduszka,  tel. 81 536 10 95
Potwierdzenie udziału w konferencji prosimy przesłać faxem (81 5346192),
e-mailem: szkolenia@irp-fundacja.pl,
lub zadzwonić pod nr tel.: 81 536 10 95, do dnia 17.06.2011r. (piątek).

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.

DO POBRANIA :

RELACJA Z KONFERENCJI

Projekt „Zmiana roli – szkolenia zawodowe dla osób odchodzących z rolnictwa”
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego