Aktualności luty – kwiecień
Uczestnicy projektu odbywają 4 m-czne stażę zawodowe, nabywając w praktyce umiejętności z zakresu odbytego przez nich szkolenia zawodowego. Kilkanaście osób po okresie stażu zawodowego znalazło zatrudnienie i tym samym zakończyło już udział w projekcie. Uczestnicy, którzy zakończyli już staże zawodowe - poszukują miejsca zatrudnienia wykorzystując zdobyte w projekcie umiejętności i nabyte kwalifikacje.

Aktualności styczniowe / 2015
Pierwsi uczestnicy projektu zakończyli 4-miesieczne staże zawodowe. Zakończyły się również dwa ostatnie szkolenia zawodowe: uczestnicy zdali egzamin i otrzymali zaświadczenia o zakończeniu udziału w projekcie. Trwa promocja staży zawodowych wśród pracodawców Lubelszczyzny i poszukiwanie odpowiednich dla stażystów miejsc stażowych z perspektywą zatrudnienia.

Aktualności grudniowe / 2014
Odbyły się już ostatnie  w projekcie Warsztaty poruszania się po rynku pracy dla gr. 9 i 10 w Biłgoraju. W/w grupy rozpoczęły również szkolenia zawodowe: „Technolog robót wykończeniowych” oraz „Sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i terminali”. Uczestnicy gr 8 zakończyli szkolenie zawodowe i rozpoczynają staże zawodowe.

Aktualności listopadowe / 2014
Ostatnie dwie grupy projektowe wzięły udział w Biłgoraju w indywidualnym poradnictwie zawodowym oraz Treningach psychologicznych. Grupa Hrubieszowska rozpoczęła szkolenie zawodowe „Kasjer-fakturzysta”. Kolejni uczestnicy projektu rozpoczęli staże zawodowe

Projekt „Wracam do pracy!”
realizowany jest w ramach PO KL (Poddziałanie 6.1.1) na podstawie umowy podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w  Lublinie. Biuro projektu znajduje się  Lublinie.

Do udziału w projekcie zapraszamy kobiety i mężczyzn z niepełnosprawnością w stopniu lekkim lub umiarkowanym:

• nieposiadających zatrudnienia (w tym zarówno zarejestrowanych jak  i  niezarejestrowanych w urzędach pracy),
  • zamieszkujących na terenie województwa lubelskiego.

Celem projektu jest  wzrost poziomu aktywności zawodowej wśród 120 uczestników projektu do VI 2015 r.

ZAPEWIAMY:   wyżywienie podczas warsztatów i szkoleń, zwrot kosztów dojazdu na zajęcia, stypendium.

od 01.04.2014 r. do 30.06.2015r.

Aktualności październikowe / 2014
W październiku rozpoczęło się w Lublinie szkolenie zawodowe „Kasjer –fakturzysta” dla 7 grupy projektowej. W Hrubieszowie odbyły się Treningi Psychologiczne i Warsztaty poruszania się po rynku pracy dla grupy 8, natomiast w Biłgoraju uczestnicy gr. 9 uczestniczyli w Indywidulanym Poradnictwie Zawodowym. Kolejni uczestnicy projektu rozpoczęli w tym miesiącu staże zawodowe. W kolejnych miesiącach uczestnicy grupy 8 rozpoczną szkolenie zawodowe w Hrubieszowie, a uczestnicy gr. 9 i 10 z Biłgoraja uczestniczyć będą w kolejnych działaniach projektowych.

Aktualności wrześniowe / 2014
Zakończyliśmy już rekrutację uczestników do projektu „Wracam do pracy!”. Działania projektowe rozpoczęły kolejne grupy, w tym 1 grupa w Hrubieszowie i 2 grupy w Biłgoraju. Część uczestników, która zakończyła szkolenia – rozpoczęła już 4-miesięczne staże zawodowe.

Aktualności sierpniowe / 2014
W ostatnich dniach sierpnia szkolenie zawodowe zakończą 2 grupy chełmskie i 2 grupy lubelskie . Od września uczestnicy w/w rozpoczną już realizację 4-miesięcznych staży zawodowych.
Kolejna grupa projektowa (grupa VI) rozpoczęła w tym miesiącu Treningi i Warsztaty poruszania się po rynku pracy.

aArchiwum nowości

Projekt „Wracam do pracy!”
realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich,
Działanie 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy
na podstawie umowy podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Lublinie