NOWA ROLA

UCZESTNICY PROJEKTU

Projekt skierowany jest do osób, które spełniają łącznie następujące warunki:

• mieszkańcy gmin wiejskich i miejsko – wiejskich oraz miast do 25 tys. mieszkańców – rolnicy
    i domownicy (w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników) z wyłączeniem emerytów i osób zarejestrowanych jako bezrobotne.
    • Rolnik – pełnoletnia osoba fizyczna, zamieszkująca i prowadząca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osobiście i na własny rachunek, działalność rolniczą w pozostającym w jej posiadaniu gospodarstwie rolnym, w tym również w ramach grupy producentów rolnych, a także osoby, które przeznaczyły grunty prowadzonego przez siebie gospodarstwa rolnego do zalesienia.
    • Domownik - osoba bliska rolnikowi, która:
      • ukończyła 16 lat,
      • pozostaje z rolnikiem we wspólnym gospodarstwie domowym lub zamieszkuje na terenie jego gospodarstwa rolnego albo w bliskim sąsiedztwie,
      • stale pracuje w tym gospodarstwie rolnym i nie jest związana z rolnikiem stosunkiem pracy (wymogi zawarte w punktach A, B i C muszą być spełnione równocześnie).
  • osoby zamieszkałe (w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego) na terenie województwa świętokrzyskiego
  • osoby zamierzające podjąć zatrudnienie w obszarach niezwiązanych z działalnością rolniczą lub planujące podjąć pozarolniczą działalność gospodarczą
  • osoby ubezpieczone w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
  • osoby pełnoletnie.

Osoby takie nie mogą:

• być zatrudnione na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania oraz spółdzielczej umowy o pracę, a także na podstawie umów prawa cywilnego, z wyjątkiem zatrudnienia na podstawie stosunku pracy u osób fizycznych i prawnych prowadzących działalność rolniczą
  • prowadzić pozarolniczej działalności gospodarczej
  • być zarejestrowane jako bezrobotne
  • być uczniem/słuchaczem szkół dziennych
  • być studentem studiów dziennych
  • być poza wiekiem produkcyjnym, tj. poniżej 18 roku życia oraz powyżej 65 roku życia.

Studenci studiów zaocznych i wieczorowych oraz osoby pobierające świadczenia rentowe, które są zdolne i gotowe do podjęcia zatrudnienia w co najmniej połowie wymiaru czasu pracy oraz są w wieku produkcyjnym, mogą zostać zakwalifikowane do projektu.

Projekt „Nowa rola”
realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,

Priorytet: VIII. Regionalne Kadry Gospodarki,
Działanie: 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie,