NASI PATRONI

REKRUTACJA DO PROJEKTU

PROCES REKRUTACJI

KROK I:

Zapoznanie się z Regulaminem Projektu potwierdzone podpisem uczestnika na Formularzu Zgłoszeniowym.

KROK II:

Zgłoszenie zamiaru uczestnictwa w projekcie poprzez dostarczenie do Biura Projektu wypełnionego Formularza Zgłoszeniowego (wraz z Oświadczeniem spełniania kryteriów kwalifikowalności do projektu).

• Formularz zgłoszeniowy dostępny jest do pobrania na stronie lub w Biurze Projektu.
  • Wypełniony Formularz należy dostarczyć do Biura projektu „N@uczyciel przyszłości” zarówno drogą mailową (w celu weryfikacji poprawności), jak i pocztą lub osobiście (oryginał dokumentu).

Wymagane dokumenty:

Wraz z Formularzem zgłoszeniowym do Biura Projektu należy dostarczyć

• Zaświadczenie o zatrudnieniu w szkole publicznej jako nauczyciel kształcenia zawodowego lub instruktor praktycznego nauczania zawodu z terenu woj. łódzkiego
  • Oświadczenie potwierdzające udział w szkoleniach w czasie wliczającym się do czasu pracy nauczyciela, zgodnie z zapisami Karty Nauczyciela.
  • Kopię dowodu osobistego

UWAGA!!!
Wypełnienie i złożenie Formularza Zgłoszeniowego nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem do projektu!

KROK III:

Telefoniczna informacja o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu się do udziału w projekcie
(i o wpisie na listę rezerwową).

Osoby zakwalifikowane otrzymają szczegółowy harmonogram zajęć.

KRYTERIA REKRUTACJI

Decyzję o kwalifikacji uczestników podejmuje Komisja Rekrutacyjna złożona z koordynatora i specjalisty ds. organizacji szkoleń.

Kwalifikacja uczestników nastąpi na podstawie:

• Kompletności i poprawności formalnej złożonych dokumentów.
  • Statusu nauczyciela kształcenia zawodowego lub instruktora praktycznego nauczania zawodu.

Komisja rekrutacyjna dokonuje kwalifikacji uczestników biorąc pod uwagę:

1. Kryteria formalne:

• Zatrudnienie w szkole publicznej prowadzącej kształcenie zawodowe na stanowisku nauczyciela kształcenia zawodowego lub instruktora praktycznej nauki zawodu pracującego na terenie województwa łódzkiego.

2. Kryteria pierwszeństwa:

• Praca na stanowisku nauczyciela kształcenia zawodowego /instruktora praktycznej nauki zawodu w kierunkach kształcenia istotnych z punktu widzenia rozwoju województwa łódzkiego (mechatronika, sektor AGD, przemysł tekstylny, odzieżowy, ceramiczny, wdrażania i instalacja technologii ograniczających emisję CO2, branże związane z Budownictwem Naturalnym);
    • Miejsce zamieszkania na terenach wiejskich (gminy wiejskie i wiejsko-miejskie), w szczególności na terenach  oddalonych od Łodzi

LISTA REZERWOWA

• W przypadku, gdy liczba osób chętnych, spełniających kryteria projektu przewyższy liczbę 60 utworzone zostaną listy rezerwowe.
  • Osoby z list rezerwowych będą włączone do uczestnictwa w projekcie w przypadku rezygnacji lub niespełnienia warunków przez osoby wcześniej zakwalifikowane.
  • Ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu kandydata do projektu podejmuje koordynator projektu w porozumieniu ze specjalistą ds. organizacji szkoleń.

DOKUMENTY DO POBRANIA

Projekt „N@uczyciel przyszłości”
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego