Europejski Dom Spotka┼ä ÔÇô Fundacja Nowy Staw
Medyczna Szkoła Policealna nr 3 w Warszawie

zapraszaj─ů do udzia┼éu w projekcie┬á
ÔÇ×Podniesienie atrakcyjno┼Ťci kszta┼écenia stomatologicznego
gwarancj─ů przysz┼éego zatrudnienia
ÔÇŁ┬á

Nowo┼Ťci w projekcie

30 czerwca 2015 zako┼äczy┼é si─Ö projekt ÔÇ×Podniesienie atrakcyjno┼Ťci kszta┼écenia stomatologicznego gwarancj─ů przysz┼éego zatrudnieniaÔÇŁ.
W projekcie wzi─Ö┼éo udzia┼é 184 uczni├│w i uczennic z Medycznej Szko┼éy Policealnej nr 3 w Warszawie. Technicy dentystyczni i higienistki stomatologiczne podnie┼Ťli swoj─ů wiedz─Ö i umiej─Ötno┼Ťci poprzez uczestnictwo w szkoleniach. Sta┼╝e zawodowe przygotowa┼éy najlepszych do wykonywania zawodu a poradnictwo w zakresie kariery edukacyjnej i zawodowej pokaza┼éo jak odnale┼║─ç si─Ö na rynku pracy i zaprezentowa─ç swoje mocne strony.

Dzi─Ökujemy Pani Dorocie Dargiewicz Dyrektor Medycznej Szko┼éy Policealnej nr 3 za pomoc przy realizacji projektu, uczniom i uczennicom za wysok─ů frekwencj─Ö a wszystkim osobom zaanga┼╝owanym w projekt za mi┼é─ů wsp├│┼éprac─Ö.

Powoli zbli┼╝amy si─Ö do ostatniego szkolenia w projekcie
pt:ÔÇŁ Projektowanie uzupe┼énie┼ä sta┼éych metod─ů CAD CAM z wykorzystaniem ICTÔÇŁ. Szkolenie 6, 7 i 9 czerwca 2015 r. poprowadzi pan Robert Michalik z firmy ROBOCAM. Uczniowie z klas o profilu technik dentystyczny b─Öd─ů mogli m.in. nauczy─ç si─Ö samodzielnie skanowa─ç model, zaprojektowa─ç koron─Ö protetyczn─ů w pe┼énym kszta┼écie anatomicznym, zaprojektowa─ç podbudow─Ö mostu protetycznego pod licowanie ceramik─ů, wyfrezowa─ç koron─Ö protetyczn─ů z PMMA.

W maju zako┼äczyli┼Ťmy cykl szkole┼ä dla higienistek stomatologicznych a tak┼╝e doradztwo zawodowe grupowe i indywidualne dla wszystkich 184 uczestnik├│w projektu.

Trwaj─ů ostatnie ju┼╝ sta┼╝e w projekcie.
Sta┼╝e rozpocz─Öte pod koniec 2014 r kontynuowane b─Öd─ů w styczniu, lutym i marcu 2015 r. ┼ü─ůcznie w sta┼╝ach bierze udzia┼é 8 higienistek i 1 higienista stomatologiczny oraz 30 technik├│w dentystycznych. Uczniowie odbywaj─ů sta┼╝ w specjalistycznych plac├│wkach, gdzie zg┼é─Öbiaj─ů tajniki merytoryczne i praktyczne zawodu.
Z plac├│wkami sta┼╝owymi , Opiekunami sta┼╝u oraz sta┼╝ystami zosta┼éy podpisane stosowne umowy. Ka┼╝dy ucze┼ä ma do zrealizowania 150 h sta┼╝ obejmuj─ůcy zagadnienia odpowiednie dla drugiego i trzeciego roku nauki.
W dalszym ci─ůgu trwaj─ů zaj─Öcia z poradnictwa grupowego i indywidualnego w projekcie. Poradnictwo trwa do 30 czerwca 2015 r. Do┼Ťwiadczone doradczynie pomagaj─ů uczniom wej┼Ť─ç z sukcesem na rynek pracy a tak┼╝e pokazuj─ů jak najlepiej zaprezentowa─ç si─Ö przysz┼éemu pracodawcy, by dostrzeg┼é ich mocne strony, umiej─Ötno┼Ťci i kwalifikacje.
W styczniu odby┼éo si─Ö szkolenie dla higienistek stomatologicznych ÔÇ×Praca z koferdamemÔÇŁ. W lutym zapraszamy zrekrutowanych technik├│w dentystycznych na szkolenie ÔÇ×Praktyczne wykonywanie protez z acetaluÔÇŁ.

Szkolenie: ÔÇ×Praktyczne wykonanie modeli metod─ů Set-upÔÇŁ
SzkolenieÔÇŁ Praktyczne szkolenie profesjonalnego ostrzenia narz─Ödzi periodontologicznychÔÇŁ

Informacje o projekcie

Projekt "Podniesienie atrakcyjno┼Ťci kszta┼écenia stomatologicznego gwarancj─ů przysz┼éego zatrudnienia" wsp├│┼éfinansowanym ze ┼Ťrodk├│w Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Spo┼éecznego realizowanym w ramach Priorytetu IX┬á - Rozw├│j wykszta┼écenia i kompetencji w regionach, Dzia┼éanie 9.2 ÔÇô Podniesienie atrakcyjno┼Ťci i jako┼Ťci szkolnictwa zawodowego, w ramach Programu Operacyjnego Kapita┼é Ludzki 2007-2013.

Uczestnicy

Do udzia┼éu w projekcie zapraszamy uczni├│w i uczennice Medycznej Szko┼éy Policealnej nr 3 w Warszawie kszta┼éc─ůcych si─Ö na kierunkach TECHNIK DENTYSTYCZNY ┬ái┬á HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA.

Cel

Celem projektu jest zwi─Ökszenie wiedzy, umiej─Ötno┼Ťci i praktycznego przygotowania do zawodu technika dentystycznego i higienistki stomatologicznej.┬á Wzmocnieniu wsp├│┼épracy Medycznej Szko┼éy Policealnej z pracodawcami maj─ů s┼éu┼╝y─ç p┼éatne sta┼╝e zawodowe skierowane do zdolnych uczni├│w. Wszyscy uczniowie bior─ůcy udzia┼é w projekcie b─Öd─ů mogli skorzysta─ç ze specjalistycznego poradnictwa indywidualnego i grupowego prowadzonego w zakresie danego kierunku kszta┼écenia, co prze┼éo┼╝y si─Ö na podniesienie poziomu wiedzy z zakresu kariery edukacyjnej i zawodowej.

Projekt realizowany przez Europejski Dom Spotka┼ä ÔÇô Fundacj─Ö Nowy Staw
w partnerstwie z Medyczn─ů Szko┼é─ů Policealn─ů nr 3 w Warszawie

edssz

Projekt "Podniesienie atrakcyjno┼Ťci kszta┼écenia stomatologicznego
gwarancj─ů przysz┼éego zatrudnienia"

realizowany jest w ramach Priorytetu IX  - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach,
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.