"RAZEM! – INICJATYWY Z OBSZARU EKONOMII SPOŁECZNEJ"

DZIAŁANIA

Dla osób korzystających z pomocy społecznej

1. Szkolenie z zakresu ekonomii społecznej

Szkolenia umożliwią uzyskanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do założenia i prowadzenia działalności w sektorze ekonomii społecznej, w tym między innymi na temat:

• uruchamiania działalności w sferze ekonomii społecznej
  • zarządzania podmiotem ekonomii społecznej
  • zagadnień prawnych i marketingowych.

Data szkoleń będzie ustalona po zebraniu się grupy osób niezbędnej do rozpoczęcia szkolenia

2. Konkurs na najlepszą inicjatywę z zakresu ekonomii społecznej

Konkurs zostanie ogłoszony dla uczestników/czek projektu po zakończeniu szkoleń. Zwycięscy pomysłodawcy zarejestrują podmioty ekonomii społecznej według koncepcji przedstawionej na konkursie. Każdy podmiot będzie otrzymywał wsparcie do końca trwania projektu.

3. Wsparcie inicjatyw lokalnych

Zwycięskie inicjatywy lokalne zostaną wsparte w zakresie usług prawnych, księgowych oraz marketingowych. Usługi będą prowadzone w postaci grupowego i indywidualnego doradztwa.

4. Wizyta studyjna

Członkowie zwycięskich inicjatyw lokalnych odbędą wizytę w Kluczach. Cel wizyty to zapoznanie inicjatywy lokalne z możliwościami realizacji nowatorskich przedsięwzięć z zakresu ekonomii społecznej. W ramach wizyt odbędzie się seminarium warsztatowe na temat form organizacji i finansowania podmiotów es.

Dla pracowników instytucji rynku pracy oraz pomocy i integracji społecznej

Dla pracowników instytucji rynku pracy oraz pomocy i integracji społecznej z powiatu, gdzie zostały powołane inicjatywy lokalne.

Pracowników instytucji rynku pracy oraz pomocy i integracji społecznej zapraszamy na:
Spotkania na temat partnerstwa lokalnego

Spotkania będą miały na celu związanie lokalnego partnerstwa.

Tematyka spotkań:

• sposoby oraz celowość zakładania partnerstw
  • możliwości realizacji wspólnych przedsięwzięć przez partnerstwa

Spotkania będą odbywać się przez okres 8 miesięcy po powołaniu inicjatyw lokalnych

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego