"RAZEM! – INICJATYWY Z OBSZARU EKONOMII SPOŁECZNEJ"
województwo świętokrzyskie

AKTUALNOŚCI w PROJEKCIE
O PROJEKCIE

KONFERENCJA
NA PODSUMOWANIE PROJEKTU

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw zorganizowała 15 grudnia w MGOKiS w Koprzywnicy konferencję „Lokalny kontekst ekonomii społecznej – problem czy okoliczność sprzyjająca?”, Konferencja była elementem dobiegającego końca projektu „RAZEM! – inicjatywy z obszaru ekonomii społecznej” adresowanego do osób wymienionych w katalogu odbiorców Działania 7.2.2 PO KL, a także pracowników instytucji rynku pracy oraz instytucji pomocy i integracji społecznej z terenu województwa świętokrzyskiego.
WIĘCEJ INFORMACJI

Zalezianka znów odniosła sukces!
Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Rozwoju Społecznego „Zalezianka” złożyło aplikację na konkurs ogłoszony przez Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego.
Projekt „Złota rączka”-czyli aktywizacja zawodowa mieszkańców Zalezianki i okolic uzyskał ocene pozytywną. Gratulujemy serdecznie! Im oraz sobie, bo przecież pomogliśmy napisać.
WIĘCEJ INFORMACJI

„Lokalny kontekst ekonomii społecznej – problem czy okoliczność sprzyjająca?”
InstytutRynku Pracy - Fundacja Nowy Staw ma zaszczyt zaprosić na konferencję „Lokalny kontekst ekonomii społecznej – problem czy okoliczność sprzyjająca?” która odbędzie się w dniu 15 grudnia br. w godz. 10.30 – 15.00 w sali konferencyjnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Koprzywnicy.
Konferencję organizujemy w ciekawej, dynamicznej formule open- space. Jej celem jest wypracowanie wniosków, raportu, rekomendacji do przyszłej współpracy sektora obywatelskiego z lokalnymi partnerami mającymi wpływ na poprawę zauważonych sytuacji, obszarów problemowych. TVP Kielce objęła patronat medialny nad konferencją.

Spotkanie planujące w Dmosicach
Doradztwo w różnorodnych formach jest w toku. Wszystko tak, jak założyliśmy w projekcie. Wspieranie odbywa się na zasadzie łączenia sił, godzenia interesów, wytyczania celów, szukania wsparcia. „Wszystkie ręce na pokład”

powiekszenie powiekszenie

ARCHIWUM WYDARZEŃ

Projekt „RAZEM – inicjatywy z obszaru ekonomii społecznej realizowany jest w ramach PO KL (Poddziałanie 7.2.2) na podstawie umowy podpisanej ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego. Biuro projektu znajduje się w Kielcach.

Projekt skierowany jest do 120 osób korzystających z pomocy społecznej oraz 72 pracowników instytucji rynku pracy oraz pomocy i integracji pomocy społecznej, mieszkających na terenie województwa świętokrzyskiego

Celem projektu jest podniesienie kompetencji i wiedzy z zakresu ekonomii społecznej uczestników i uczestniczek projektu

ZASADY UCZESTNICTWA

ZAPEWIAMY: wyżywienie podczas szkoleń i spotkań, zwrot kosztów dojazdu na zajęcia,

od 01.08.2010 r. do 31.12.2011 r.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego