"E-PROFESJONALISTA - ROZWÓJ UMIEJĘTNOŚCI INFORMATYCZNYCH
W PRZEDSIĘBIORSTWACH"

Budowali strony www

Trener Dawid Skawicki rano 7 maja 2012 rozpoczął „Warsztaty z zarządzania treścią strony internetowej w systemie CMS”.  9 uczestników stawiło się punktualnie na zajęcia i rozpoczęły zmagania z systemem Joomla!, bo właśnie poznanie tego CMS-u zaproponował trener.

Pierwsze dni to wprowadzenie do funkcji i możliwości systemu oraz podstawy wymagane do tzw. „postawienia” witryny na serwerze. Następnie uczestnicy poznawali kolejne narzędzia umożliwiające zamieszczanie fotografii, artykułów czy innych materiałów na tworzonej stronie internetowej.

Ostatnie panele dotyczyły bardzo ważnego zagadnienia, jakim dla każdego administratora strony www jest pozycjonowanie strony, czyli jak skutecznie dotrzeć ze swoim przekazem do jak najszerszego grona odbiorców.

Dzięki warsztatowej formie zajęć, każdy uczestnik miał możliwość jak najbardziej indywidualnego zgłębiania zasad funkcjonowania systemu Joomla!. Opinie i reakcje uczestników szkolenia realizowanego w ramach projektu „E-profesjonalista” można określić jako bardzo pozytywne i entuzjastyczne, oby wiedza zdobyta na warsztatach przyniosła efekty racjonalizacji treści witryn internetowych uczestników warsztatów prowadzonych przez pana Dawida Skawickiego. Galeria z warsztatów.

Krzysztof Kieszkowski

Projekt „E-profesjonalista - rozwój umiejętności informatycznych w przedsiębiorstwach”
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego