I CZAS TRWANIA REKRUTACJI

Rekrutacja do projektu „Akademia sprzedaży” trwa od IX do XII 2013 r.

II. KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE?

Projekt skierowany jest do 84os.(42K i 42M) zagrożonych wykluczeniem społecznym (zgodnie z art.7ust. z dn.12.03.2004 o pomocy społ.),spełniających łącznie warunki:

• niepełnosprawność ,w tym niepełnosprawność ruchowa, neurologiczna ,układu pokarmowego, oddechowego z wyłączeniem osób niewidomych oraz 5 osób z zaburzeniami psychicznymi z aktualnym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności lub orzeczeniem lekarza orzecznika ZUS o częściowej niezdolności do pracy
  • niepełnosprawność w stopniu lekkim lub umiarkowanym
  • bezrobocie/nieaktywność zawodowa
  • 18-64 lat
  • zamieszkanie na terenie powiatów województwa lubelskiego: lubartowskiego, lubelskiego, m. Lublin , łęczyńskiego, świdnickiego
  • chcące podnieść lub zdobyć kwalifikacje zawodowe, których stopień niepełnosprawności nie ogranicza możliwości podjęcia pracy na stanowiskach odpowiadających oferowanym szkoleniom zawodowym

III PROCEDURA REKRUTACJI

a) Składanie przez zainteresowane osoby formularzy zgłoszeniowych (drogą pocztową lub osobiście).
b) Analiza zgłoszeń pod kątem wymagań formalnych i dodatkowych - I ETAP SELEKCJI

Wymagania formalne (szcz. pkt 2)
Wymagania dodatkowe:

• przygotowanie zawodowe :

nieuczestniczenie w ciągu ostatnich 5 lat w żadnych formach dokształcania – 3 pkt.
udział w ciągu ostatnich 5 lat w niewielu formach dokształcania (max. 2) - 2 pkt.
udział w ciągu ostatnich 5 lat w kilku formach dokształcania (max. 4) – 1 pkt.

• okres pozostawania bez pracy:

od 1 do 6 miesięcy- 1 pkt.
powyżej 6 miesięcy do 12 miesięcy – 2 pkt.
powyżej 12 miesięcy – 3 pkt.

Kryteria pierwszeństwa:

wykształcenie maksymalnie średnie (do momentu zakwalifikowania 40os.)
wiek 45+ (do momentu zakwalifkowania 10 os.)

c) Rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami wyłonionymi po wstępnej selekcji-II ETAP SELEKCJI
Osoby, które otrzymają najwyższe oceny w I etapie selekcji odbędą rozmowy kwalifikacyjne z doradcą zawodowym.
d) Sporządzenie protokołów z rekrutacji
W wyniku rekrutacji zostanie wyłonionych 7 grup po 12 osób. Osoby zakwalifikowane zostaną powiadomione telefonicznie o pozytywnym wyniku rekrutacji. Osoby niezakwalifikowane utworzą listę rezerwową. W przypadku rezygnacji przez osoby zakwalifikowane, na ich miejsce zostaną wpisane osoby z listy rezerwowej (spełniające te same kryteria – płeć, status zatrudnienia).

PROJEKT „AKADEMIA SPRZEDAŻY”
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego